امروز : 13 تیر 1401

مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برای نقش آفرینی در ارزیابی عملکردهای دستگاه های اجرایی کشور

پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در راستای نقش آفرینی برای ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی به همراه سایر اندیشکده ها و پژوهشگاه های کشور در جلسه ای با حضور دکتر میثم لطیفی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر علاءالدین رفیع‌زاده؛ معاون نوسازی اداری و ایمان منصوری؛ رئیس امور مدیریت عملکرد و ارتقای فرهنگ سازمانی و جمعی از مدیران و اعضای اندیشکده‌های کشور مشارکت کرد.

به گزارش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به دعوت جامعه اندیشکده های کشور و در جلسه ای که صبح روز شنبه 21 اسفندماه در محل سالن جلسات خانه اندیشه ورزان و با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور دکتر میثم لطیفی برگزار شد، پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نیز به عنوان یکی از پژوهشگاه های مدعو در این جلسه حضور پیدا کرد تا در زمینه ارزیابی عمومی و تخصصی دستگاه های اجرایی کشور مشارکت داشته باشد.
سازمان اداری و استخدامی کشور  هر ساله  در دو بعد شاخص های عمومی و اختصاصی، عملکرد  دستگاههای اجرایی کشور را از طریق سامانه جامع  مدیریت عملکرد دولت مورد ارزیابی قرار می دهد و همزمان با هفته دولت در جشنواره شهید رجایی با حضور ریاست محترم  جمهور از دستگاههای برتر تقدیر به عمل می آید. 
این سازمان، در راستای  شفاف سازی  و آﮔـاهی بخشی عمومی، دسترسی آسان و ضابطه مند مردم به اطلاعات صحیح  و استقرار نظام نظارت مردم و تشکلها بر عملکرد و خدمات دولتی، اقدام به  انتشار ﮔزارش عملکرد دستگاههای  اجرایی  کشور در قالب  سامانه انتشار نتایج  ارزیابی عملکرد دولت  به آدرس  shafaf.aro.gov.ir  نموده است و بدنبال جلب نظرات  اندیشکده ها، اندیشه ورزان  و صاحبنظران زیست بوم  اندیشه ورزی  و علاقه مندان  حوزه شفافیت، فرهنگ سازمانی  و مدیریت  عملکرد، پیرامون شاخص ها، اهداف و مستندات عملکردی و مشارکت آنان در فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی است.
بر اساس پیش بینی های صورت ﮔرفته قرار بر این است که موضوعات و حوزه های مشارکت اندیشکده ها مبنای  برنامه ریزی های بعدی قرار خواهد ﮔرفت. برای اندیشکده های مشارکت کننده در طرح، مزایای زیر متصور است:   
--حضور در پنل های تخصصی ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی.
--ارتباط نزدیک و بازدیدهای میدانی از دستگاههای اجرایی.
-اعطای ﮔواهی و تقدیر از اندیشکده های  مشارکت کننده توسط سازمان.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *